”Bubamare” 11.5. – 15.5.2020.

”Bubamare” 11.5. – 15.5.2020.

Naša Mješovita jaslična skupina u Cavtatu,  „BUBAMARE“, započela je s „Vrtićem na daljinu“.

Za početak nas je zanimalo kako su naše vrijedne Bubamarice provodile vrijeme u izolaciji…

Zahvaljujući domišljatosti svojih roditelja naša dječica nisu ni osjetila ozbiljnost situacije u kojoj smo se svi našli. Po cijele dane su uživali u dugim šetnjama, druženju s ukućanima, igri i zabavi, što je za njih i prirodno…

20200409_190032-scaled.jpg
20200411_093121.jpg
20200509_165813-scaled.jpg
IMG_20200507_121759-scaled.jpg
Karlo-K-scaled.jpg

KOMENTARI RODITELJA:

U vrijeme izolacije uglavnom smo šetali po prirodi, igrali se ispred kuće, skakali po trampolinu. A. uživa sa sestrom i braćom. Igraju se skrivača pa je A. naučila i brojati do 10. Sestra i ona slikaju svakodnevno vodenim bojama, flomasterima, drvenim bojicama…

Majka M. V

K. je svaki slobodni trenutak bio u Kojan Koralu.

Majka A. K.

Drago nam je da ste nam se javili. U ovoj kući vas puno spominjemo. E. je, kao što znate, dobila brata pa smo izolaciju iskoristili za adaptaciju na novi život. Brižna je i prihvaća ga. U izolaciji smo pekli kolače zajedno, susreli se s nekim novim izazovima, gradili, rušili, pengali jaja, šetali šumama i plažama. Puno vas spominje i voli E.

Majka I. K.

Mi se igramo i družimo, ali S. jedva čeka vrtić.

Majka P. M.

Koliko god ludo bilo ovo vrijeme, teško neko ozračje vladalo i snašlo nas svašta nešto neobično, A . ništa nije osjetio. A . dobro „ papa“ i spava, priča sve u slogovima i sklapa polako riječi. Osvaja svoje slikovnice i redovno ih sve moramo iščitavati, posebno onu „Kako je djed iščupao repu“. Stvarno, ovo nam je vrijeme, prije svega, uživanja s njime doma.

Majka M. Đ.

Nakon toga smo im poslali dvije priče o Koronavirusu, te ukazali na važnost čitanja slikovnica.

Poslali smo im i lutkarsku predstavu  „Doma ostani, heroj postani“  za koju su odgojiteljice same osmislile tekst,lutke te scenografiju.

KOMENTARI RODITELJA VEZANI UZ PREDSTAVU:

Drage naše odgojiteljice, K. je oduševljen, pogledali smo ni manje ni više nego osam puta. Super ideja i realizacija.

Majka A. K.

Predstavu smo pogledali sinoć pet puta prije spavanja. Jutros .S pita : „ Oćelimo (oćemo li) gledat priču za nahladu?“. Tako da se nama sviđa, bravo tete!

Majka P. M.

M. je čudno gledao kad je čuo vaše glasove, pogotovo glas tete Jasenke,.. Nije mu bilo jasno ali je sve promatrao i na pjesme čak i plesao,.. I na kraju predstave je zapljeskao i rekao „Bravo“, bez ičije inicijative.

Majka M. Đ.

E. je rado pogledala predstavu više puta… Najviše je komentirala pranje ruku: „Vidi mama kako E. pere ruke!“.

Majka I. K.

Predstava je super, pogledali smo je 4 puta zaredom. K. se najviše sviđaju lutke i kad tete pričaju. Prvo je mislila da je korona virus pauk, ali mama joj je objasnila da tako izgleda virus pa smo ga nacrtali. Šaljemo vam crtež.

Majka I. O.

Za kraj ovog tjedna smo poslali savjete o tome kako uspješno skinuti pelene.

KOMENTARI RODITELJA VEZANI UZ TOALET TRENING:

Iskoristili smo ovo vrijeme i za skidanje pelena. Unazad par dana možemo reći da A. to vrlo dobro ide i kaže da je ona sad „mamina vejika cuja“.

Majka M. V.

T. je narasla i skinula pelene.

Majka M. O.

Za sad je uspjeh E. sjedanje na zahodu.

Majka I. K.

M. je već velika cura. Ne nosi više pelene.

Majka R. B.

… nastavlja se…

Pripremile odgojiteljice:

Jasenka Mulić

Katija Vojvodić