”Pčelice” 11.5. – 15.5.2020.

”Pčelice” 11.5. – 15.5.2020.

Mješovita vrtić skupina ”Pčelice”

Napravio sam kuću od kamena!

Dječak D.

Slika1.jpg
Slika2.jpg

 

I. je bila jako uzbuđena što će svojim tetama poslati crtež, tema joj se dojmila, ali je ipak morala nacrtat još i mamu, babu i sebe… N. je isto bila uzbuđena radi teme i tražila da joj pokažem primjere kućarica i kamenih puteva… ako uspijemo doć do plaže, poslat ćemo i koju fotkicu od tamo… ostanite zdravi… ❣

Mama I.

Iva-3.jpg
Iva-2-1.jpg

Napravio sam kućicu od kamena i put oko nje po uzoru na svog dunda koji je za školu imao sličan zadatak. Nacrtao sam crtež sebe na bageru kako kopam kamen.

Dječak L.

Luka2.jpg
Luka.jpg

 

Željela sam da srca budu siva kao kamen.

Djevojčica L

Lea.jpg
Lea1.jpg

Dok smo pripremali materijale za aktivnost A. govori – “Mama isto si ko tete!” Nakon izrade govori – “Napravila sam puteljak. Stavila sam kamenčiće, liče (lišće),  zemlju, pijesak i cvijeće i puž. On ovdje spava i onda se zakotrljo.” Kad je završila crtež, govori – ”To je moj kamen!”

Mama A.

 

Ana.jpg
Ana2.jpg

Što si nacrtao? ”Među.” Od čega se ona gradi? ”Od kamenja.” Čemu ona služi? ”Da životinje ne uđu u vrt.”

Dječak Đ

uro2.png
uro.png

 

 

M. se jako svidjela ova tema, a i rekla je da se namučila dok je napravila. Kaže da su oba dvije kućice samo za nju.

Mama M.

Marita.jpg
Marita1.jpg

Pripremila odgojiteljica Tanja Novak