TJEDAN PRED USKRS- skupina (5.-7.g) „LOPTICE“ Katićan

TJEDAN PRED USKRS-  skupina (5.-7.g) „LOPTICE“ Katićan

Kao i svaki tjedan dosad, djeca i roditelji naše skupine su pokazali veliki interes za igru, rad i suradnju. Većina radova i aktivnosti je inspirirana poticajima koje smo slali  putem maila , tako da su ovaj tjedan prevladavale proljetne i preduskrsne teme i aktivnosti.

Dječak Đ.J.

 

Kupalo se u vodi u kojoj se prethodno namakalo cvijeće, istraživalo se s rođacima i prijateljima kroz prirodu…

Dječak T.B.

 

Ovaj dječak je razgovarao sa svojom mamom o djeci i osobama koje su različite, odnosno o osobama s poteškoćama, koje kao i svi imaju iste potrebe ali im treba pomoći da ih zadovolje ( slijepe, gluhe, teže pokretljive, slabovidne osobe, osobe s Downovim sindromom i dr.), te su tako obilježili  Dan osoba s Downovim sindromom obukavši različite čarape.

Dječak T.B.

 

Njegova mama nam je poslala naputak i realizaciju pokusa koji je radio u vrtiću prošle školske godine, ali se njoj toliko svidio pa ga je željela skupa s njime ponoviti i podijeliti urađenu aktivnost sa svima nama.

Dječak T.B.

 

Sijalo se, modeliralo,  boravilo na livadi, na plaži…

Dječak K.D.V.

 

Modelirali su se zečevi od papira i ocrtavali flomasterom…

Dječak D.M.

 

Boravilo se u prirodi, izrađivala cijela obitelj zečeva od papira , potaknuta vjerujemo „Pričom o Uskrsnom zecu“…

Djevojčica M.C.

 

Druga djevojčica je crtala jaja i na njima razne motive skupa sa svojim mlađim bratom, pa su ih objesili da im se mogu diviti i uživati u pogledu na njih…

Djevojčica L.B.

 

Pravile su se prekrasne slike modeliranjem uz pomoć kolaža i plastelina…

 

Dječak M.B.

 

Crtalo se proljeće,  sijalo se uz pomoć toplih i zaštitničkih bakinih ruku, a na naše iznenađenje i radost, napravio se i jedan  predivan herbarij.

 

 

 

Hvala Vam na podršci, na realizaciji, ali i na novim idejama i inicijativama!

Starija vrtićna skupina DV „Katićan“ Čilipi

Odgojiteljice: Nike Sukno, Tanja Novak i Luca Đurišić