Svjetski dan glasa u našem vrtiću

Svjetski dan glasa u našem vrtiću

Povodom obilježavanja Svjetskog dana glasa u našem je vrtiću jučer, 12.4.2022., održano stručno usavršavanje za odgojiteljice naziva “Dobar glas daleko se čuje” pod vodstvom fonetičarke Lucie Paule Deranje.

Naime, odgojitelji, kao glasovi profesionalci, tj. osobe kojima je jedan od glavnih alata u svakodnevnom radu upravo glas, spadaju u rizičnu skupinu zbog česte zlouporabe svojih glasnica i nesvjesnosti o potrebi njege i brige za iste. Cilj ovog usavršavanja bio je osvijestiti svoj glas kao alat za rad, svjesnu i nesvjesnu zlouporabu glasa te načine brige za svoj glas koji se mogu implementirati u svakodnevicu odgojitelja.

Odgojiteljice su se imale prilike upoznati i okušati u vježbama za glas te procijeniti stanje svojih glasnica s obzirom na životne i profesionalne navike.

Vježbama za zagrijavanje, jačanje i hlađenje svog glasa primjereno je obilježen Svjetski dan glasa te su glasovi profesionalci u našoj ustanovi potaknuti provoditi vježbe i održavati vokalnu higijenu.