Radni posjet vanjskih stručnjaka u senzornoj sobi

Radni posjet vanjskih stručnjaka u senzornoj sobi

Prošlu subotu, 11.6.2022., naš vrtić imao je priliku ugostiti dvije kolegice u radnom posjetu. Kolegica Rončević koja radi na Korčuli u udruzi “Kap u moru” i kolegica Runje koja radi u Dubrovniku u “Poliklinici za mentalno zdravlje djece” posjetile su naš vrtić i provele jedan radni dan u tretmanu, opservaciji i analizi terapijskog rada u senzornoj sobi.
Tijekom radnog posjeta, razmijenila su se iskustva, primjeri dobre prakse i znanja, opservirao se rad u tretmanu s djecom te su doneseni zajednički zaključci i smjernice za unaprjeđenje rada u našoj ustanovi, kao i smjernice za implementaciju primjera naše prakse u njihovim ustanovama.
Ovim putem, u ime kolegica i svoje osobno, želimo se zahvaliti svim roditeljima koji su pristali sudjelovati u tretmanu tijekom posjeta vanjskih stručnjaka te nam na taj način omogućili promatranje realne situacije za vrijeme tretmana senzorne integracije.
Nadamo se da će ovakvi susreti postati dio prakse u budućnosti, kao i da će se povezivanjem stručnjaka na ovaj način obogatiti ponuda i kvaliteta terapijskog rada s djecom te da će cjelokupna zajednica profitirati od istog.

Zahvaljujemo se kolegicama i veselimo budućoj suradnji!

 

IMG_20220611_115337.jpg
IMG_20220611_124721.jpg
IMG_20220611_124742.jpg
IMG_20220611_124754.jpg