Završio još jedan ciklus radionica za očeve” Klub očeva Rastimo zajedno”

Završio još jedan ciklus radionica za očeve” Klub očeva Rastimo zajedno”

Jučer je završio  ciklus radionica za očeve “Klub Očeva Rastimo zajedno” koji su se kroz mjesec dana bavili temom odnosa s djetetom, odnosa s partnericom i odnosa s vlastitim ocem.

Radionice „Klub očeva Rastimo zajedno“ namijenjene su očevima (osobama koje imaju ulogu oca u djetetovom životu) djece u dobi od 1- 4 (5) godina.

Na „Klubu očeva Rastimo zajedno“ posebna se pažnja posvećuje ulozi oca u ranom djetinjstvu. Roditeljstvo se često gleda kroz majčinstvo, a očinstvo se donekle zanemaruje. Nova znanstvena otkrića pokazuju koliko je odnos očeva i djece važan za razvoj djeteta i govore o jedinstvenom doprinosu djetetovom dugoročnom psihosocijalnom razvoju koji daje očeva uključenost, osjetljiva podrška i poticaj u prvim godinama života.

„Klub očeva Rastimo zajedno“ prilika je da se čuje kako očevi žive svoje očinstvo te kako ih se eventualno može poduprijeti u ostvarivanju njihove važne uloge u djetetovom razvoju, razmjenom informacijama ili na neki drugi način.

Ovaj je ciklus radionica okupio 10 očeva, ali i njihove partnerice i djecu!

Voditeljice su bile Tena Erceg Milković, Jelena Kulišić i Marija Urlović.