Noć knjige 2024. g. -predavanje “Rođeni za čitanje” održala dr. Marija Radonić

Noć knjige  2024. g. -predavanje “Rođeni za čitanje” održala dr. Marija Radonić

Noć knjige je manifestacija pokrenuta 2012. godine, kako bi se, bez zatvaranja očiju pred često nelijepom svakodnevicom, barem na jedan dan govorilo o čaroliji stvaranja i radosti čitanja knjiga.

Cilj projekta je kroz jedinstvenu manifestaciju potaknuti kulturu čitanja i uvažavanja knjige kao civilizacijskog i kulturnog dosega te dati poticaj razgovoru o statusu i važnosti knjige u suvremenom društvu.

Povod za to pružaju nam Svjetski dan knjige i autorskih prava (23. travnja) i Dan hrvatske knjige (22. travnja).

Dječji vrtć Konavle je u ovogodišnoj manifestaciji organizirao predavnje „ Rođeni za čitanje“ koje je održala prim.mr.sc. Marija Radonić dr. med.spec.

Dr. Marija Radonić je idejna začetnica  Nacionalnog programa poticanja čitanja djeci od najranije dobi „ Rođeni za čitanje“, a predavanje o važnosti čitanja djeci najranije dobi predstavila je odgojiteljima i stručnim suradnicama Vrtića Konavle.