U vrtiću održana predstava “Put oko svijeta “

U vrtiću održana predstava “Put oko svijeta “

 

U petak, 17. svibnja 2024. godine, u Dječjem vrtiću Konavle gostovala je Produkcija „Z“ iz Splita sa svojom predstavom “Put oko svijeta“. Predstava je održana u tri termina, na tri lokacije. Tako su u njoj uživala djeca iz Dječjeg vrtića Gruda i Pridvorje, djeca iz Dječjeg vrtića Katićan – Čilipi i djeca Dječjeg vrtića i jaslica Cavtat.

„Put oko svijeta“ je lutkarska predstava o dječaku Nikoli koji nakon čitanja knjige „Put oko svijeta za 80 dana“, i sam u snu proputuje svijetom. Tako je na svom putovanju susreo devu, kapetana Kineza, polarnog medvjeda, klokana, dupine, papigu Aru i brazilske plesačice. Vidio je piramide, Sydneysku operu i karneval u Brazilu, vozio se brodom. Kroz pjesmu i ples djeca su se upoznala s kontinentima i njihovim značajkama.