Tjedan Rastimo zajedno

Tjedan Rastimo zajedno

Dječji vrtić Konavle pridružuje se obilježavanju Tjedna Rastimo zajedno u razdoblju od 18. do 22. rujna 2023. godine koji za cilj ima promociju programa podrške roditeljstvu Rastimo zajedno među roditeljima.

Zašto nam je važno roditelje upoznati s programima Rastimo zajedno, posebice onima koje i sami provodimo od 2016. godine u našem vrtiću? Zato jer se  pokazalo kako se nakon završenog programa roditelji osjećaju djelotvornijima u svojoj roditeljskoj ulozi te da se u razvojno poticajne aktivnosti s djetetom uključuju češće, a u razvojno nepoželjne rjeđe. Podaci prikupljeni od roditelja po završetku programa opisuju njihov osobni rast u roditeljskoj ulozi kao i dobitke koje smatraju da je dijete imalo od njihovog sudjelovanja na radionicama.

Neke od izjava roditelja nakon završenog programa „Rastimo zajedno“:

  • Sigurnija sam nego ranije da neke stvari radim dobro, manje me zabrinjavaju kritike okoline.
  • Naučila sam kako se kontrolirati da ne kažnjavam dijete.
  • Razumijem zašto se dijete ponaša na određeni način.
  • Shvatila sam da nisam jedina koja ima određene probleme s djecom.
  • Osvijestila sam da je važno zadovoljiti i svoje potrebe.
  • Uz ove radionice uvidjela sam da neka djetetova ponašanja nisu meni za inat i stoga sam drugačije pristupila nekim problemima; djeca su sretnija, zadovoljnija.

U Dječjem vrtiću Konavle provode se sljedeći programi Rastimo zajedno:

  • Rastimo zajedno (ciklus od 11 radionica, namijenjene i očevima i majka male djece)
  • Klub očeva Rastimo zajedno (ciklus od 5(6) radionica namijenjene očevima male djece)
  • Rastimo zajedno MINI (interaktivna zoom predavanja s temama relevantnim za roditeljstvo)

koje planiramo provoditi i ove pedagoške godine!

Više o navedenim, ali i drugim programima Rastimo zajedno, potražite na https://www.rastimozajedno.hr/

Osim sudjelovanja u programima roditelji mogu o temama vezanim za razvoj djeteta i roditeljstvo saznati i kroz mjesečni newsletter Centra Rastimo zajedno na https://www.rastimozajedno.hr/newsletter/

Osim prezentacije plakata i letaka Rastimo zajedno u objektima naše Ustanove, u sklopu Tjedna Rastimo zajedno, održat će se i online predavanje za roditelje psihologinje Tene Erceg Milković pod temom „Krenuli smo u vrtić – kako olakšati i djeci i roditeljima?“ u četvrtak, 21. rujna 2023.godine u 18 h. Link na zoom: https://us02web.zoom.us/j/87695340723

Obilježite s nama Tjedan Rastimo zajedno i uključite su u programe koje provodimo!